СИСТЕМА ВІЗУАЛЬНОЇ НАВІГАЦІЇ БПЛА НА ОСНОВІ МЕТОДА ФАЗОВОЇ КОРЕЛЯЦІЇ ЗОБРАЖЕНЬ
Ключові слова:
візуальна навігація, фазово-кореляційні методи, БПЛААнотація
В роботі запропонований та експериментально досліджений метод візуальної навігації, який може працювати у режимі реального часу на малогабаритних обчислювальних системах. Метод базується на фазовій кореляції зображень місцевості та еталонних зображень отриманих за допомогою супутника або аерофотозйомки.
Посилання
В. К. Баклицкий. Корреляционно-экстремальные методы навигации и наведения // Тверь: ТО «Книжный клуб», 2009 – 360 С.
И.Н. Белоглазов, С.Н. Казарин. Совместное оптимальное оценивание, идентификация и проверка гипотез в дискретных динамических системах// Изв. РАН. Теория и системы управления 4 (1998): С. 26 – 43.
Д.В. Васильев. Фрагменты прикладной теории систем технического зрения для беспилотных летательных аппаратов // Техническое зрение в системах управления мобильными объектами, 2010: Труды научно-технической конференции-семинара. Вып. 4 – М. : КДУ, 2011. – С. 109 – 130.
P. Garcia-Padro and G. Sukhatme and J. Montgomery. Towards Vision-based Safe Landing for an Autonomous Helicopter // Robotics and Autonomous Systems, 2000.
A. Cherian, J. Andersh, V. Morellas, N. Papanikolopoulos, B. Mettler. Autonomous Altitude Estimation Of A UAV Using A Single Onboard Camera // Proceedings of IEEE International Conference on Intelligent and Robotic Systems, 2009.
Д.В. Новицкий, А.М. Резник, А.Н. Чернодуб. Фазовый корреляционный алгоритм на основе преобразования Фурье в задачах визуальной навигации летательных аппаратов // Геоінформаційні системи та інформаційні технології у віськових і спеціальних задачах. Збірка матеріалів науково-технічного семінару 28 січня 2014 р., Львів, С. 194-2.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому збірнику.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому збірнику (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому збірнику.
3. Політика збірника дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).