ВІЗУАЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ ПРОГРАМУВАННЯ НОВОГО ПОКОЛІННЯ. ВИЗНАЧЕННЯ І ПОРІВНЯННЯ З МОВАМИ ПРОГРАМУВАННЯ І ООП
Ключові слова:
Р-схеми, візуальна технологія програмування, ООПАнотація
Визначається Візуальна технологія програмування нового покоління, що використовує так звані Р-схеми - навантажені по дугах графи (ВТР). Р-схеми мають стандарт ISO / IEC 8631. Програмування в Р-схемах здійснюється без if, while, for, goto, break, begin-end, {-} і т.п. Основна відмінність ВТР - простота і єдина на всьому життєвому циклі графічна форма запису програм, що забезпечує нові принципи проектування, налагодження, наочний і компактний (більш ніж на порядок) запис у порівнянні з записом в існуючих мовах програмування. Вводиться тривимірне і багатовимірне програмування, креслення і промислові принципи розробки. Приводиться порівняння ВТР з ООП та UML. Дається посилання на сайт Фонду Глушкова www.glushkov.org, де розміщені відкриті коди Графіч ного редактора, транслятора в С + + і занурення їх у середовище Qt Criotor.
Посилання
Глушков В.М., Вельбицкий И.В. Технология программирования и проблемы ее автоматизации. – Киев: УСИМ, № 6, 1976.– с.75-93.
Вельбицкий И.В. Технология программирования. – Киев: Техника, 1984.–279с.
Вельбицкий И.В. Алгебра конструирования алгоритмов и программ. – Киев: УСИМ, № 6, 1987.– с.99-110.
INTERNATIONAL STANDART ISO/IEC 8631. Information technology - Program constructs and conventions for their representation – Second edition 1989.08.01– Geneve 20, Switzerland: ISO/IEC Copyright Office, 1989. –7 p.
McHenry William K. R-Technology: A Soviet Visual Programming, Journal of Visual Languages and Computing 1, 2, 1990. –pp.199-212.
Вельбицкий И.В. Визуальная технология программирования Р-схемами нового поколения (пленарный доклад). Кипр: MEDIAS IEEE, посвященной 100-летию А. Тюринга, 2012 с.6-28.
Лафоре Р. Объектно-ориентированное программирование в С++, – 4-е издание. – Санкт-Петербург: ПИТЕР, 2012. – 923с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому збірнику.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому збірнику (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому збірнику.
3. Політика збірника дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).